top of page

זה התחיל בהודעה ראשונית לפני מספר חודשים האומרת שיובנטוס קלאב ישראל מארגן קבוצה לנסיעה לאיטליה, מפגש עם השחקנים, סיור באיצטדיון וצפייה במשחק בין יובנטוס למילאן. ההתלהבות הייתה רבה וחלק מחברי המועדון הבטיחו את הצטרפותם לנסיעה.

 

כמו בשנתיים הקודמות שבהן המטרה הייתה לתת מגן הוקרה לאלסנדרו דל פיירו ולג'יאנלוקה פסוטו, גם השנה הייתה מטרה לנסיעה.

המטרה הייתה להביא את הבשורה היובנטינית הישראלית אל מעוז היובנטינים במתחם האימונים בוינובו ובאיצטדיון הקבוצה - "אולימפיקו". לצורך העניין הוכן שלט גדול עם לוגו המועדון והכיתוב Juventus Club Israel. 

ב-9 באפריל 2008 התאספה המשלחת היובנטינית הישראלית שמנתה 13 אנשים בנמל התעופה בן גוריון ויצאה לדרך... 

 

לאחר שהסתיים האימון, הובלו חברי המשלחת אחר כבוד אל עבר מגרש החניה, שם חונות מכוניות השחקנים וחיכו לבואם של השחקנים. 4 אנשים ברי מזל זכו להיכנס קצת יותר אל עומק המבצר. ראוי לציין שאדם "רגיל" כביכול לא יכול להגיע אל האיזור שאליו הגיעה המשלחת והזכות הזאת שמורה לאנשים חשובים באמת. 

ההמתנה מורטת עצבים וכולם מחכים לקבל את פניהם של השחקנים. לאחר מספר דקות הם מתחילים לצאת אחד אחד... 

 

ההתרגשות מגיעה לשיא כאשר מגיע האחד והיחיד, המלך הבלתי מעורער של יובנטוס... 

 

המלך עזב ולאחריו המשיכו לצאת עוד ועוד פנים מוכרות... 

 

לאחר הנחיתה במילאנו נסעה המשלחת לטורינו שם העבירו את זמנם וציפו ליום שלמחרת - נסיעה למתחם האימונים של יובנטוס בוינובו. 

הגיע הבוקר וחברי המשלחת התארגנו לקראת היציאה לוינובו. הדרך הייתה ארוכה אך לאף אחד לא היה איכפת, הם הולכים להגשים חלום. לאחר נסיעה ארוכה, הגיעה המשלחת אל היעד. מרחוק כבר אפשר היה לראות את מתחם האימונים. 
 

"המשלחת המלכותית"

אפריל 2008

כאשר הגיעה המשלחת, נקראו אחד אחד לבדיקת תעודה מזהה וקבלת אישור כניסה אל מתחם האימונים. הם בפנים. מאותו רגע ההתרגשות עלתה וגעתה ככל שהתקרבו אל המגרש שבו התאמנו השחקנים. נציג של יובנטוס הוביל אותם אל גג התצפית, שם זכו לתצפית בלעדית באימון. 
 

כולם הצטלמו עם כולם, כולם חתמו לכולם וכולם שמחו עם כולם. לאחר המפגש ההיסטורי הזה, יצאה המשלחת אל מחוץ למתחם האימונים. כולם היו זקוקים למספר דקות על מנת לעכל את מה שקרה. לאחר שנרגעו, התאספו לתמונה קבוצתית. 


 

שמחים ומרוצים עזבו חברי המשלחת את האיזור חזרה לעבר טורינו. זה היה יום חמישי, כעת נותר לחכות ליום שבת לקראת הסיור באיצטדיון וצפייה במשחק בין יובנטוס למילאן. יומיים הם מספיק זמן לחרוש את טורינו ולבקר בכל מיני מקומות מעניינים. 

זהו ה"מולה" (Mole Antonelliana), אותו מולה מהכינוי "דרבי דלה מולה" (הכינוי לדרבי של העיר טורינו). הוא היה אמור להיות בית כנסת אך כל מיני סכסוכים פנימיים ובעיות תקציב גרמו לו להפוך ל"סתם" מבנה גבוה ומפואר והוא הוקדש למלך ויטוריו עימנואלה השני. כיום הוא משמש כמוזיאון הקולנוע הלאומי של איטליה ויש בו נקודת תצפית מרשימה לעיר טורינו שאליה עולים במעלית. גם יובנטוס קלאב ישראל כבשו אותו. 

 

המשחק מתקרב וחברי המשלחת מתכוננים לקראת הרגע הגדול. הם מצטיידים בחולצות, צעיפים ושאר פריטים יובנטינים ויוצאים לדרך. לאחר ההגעה לאיצטדיון, מעבירים קצת את הזמן לפני הסיור בתוך האיצטדיון ולפני המשחק... 
  

שחקני שתי הקבוצות מגיעים לאיצטדיון... 

 


 

מסתיים הסיור באיצטדיון וזה הזמן לצאת החוצה כדי שיהיה אפשר להיכנס באופן מסודר ליציע.
 

ואז נכנסים לאיצטדיון... 

 

לידיעת כל העולם: יובנטוס קלאב ישראל ביציע! 
 

אה, כן, והיה גם משחק - וכולנו יודעים איך הוא הסתיים... 


 


 

כאן מסתיים החלק היובנטיני. המשלחת עוזבת את האיצטדיון שמחה וצוהלת לעבר בית המלון. ביום ראשון בבוקר נוסעים לכבוש יעד נוסף - הסן סירו, שם אינטר מארחת פיורנטינה.

חייבים להביא את הבשורה היובנטינית הישראלית גם אל מעוז האוייב...  


 

ואז 6 יובנטינים ישראלים מאושרים זוכים להיכנס לסיור באיצטדיון...

הגיע הזמן לחזור הביתה. עייפים אך מרוצים אורזים היובנטינים הישראליים את חפציהם וממריאים לישראל.

במטוס הם יחשבו על החוויה שעברו, חוויה של פעם בחיים. 

במסע השתתפו: נמרוד חלימי, ניסן כהן, ליאור בניסטי, גלעד מאירי, עמרי כינרתי,

עודד הרצברג, ניר גל, חווה גל, אמיר גל, בן דגן, גיל קנל, דפנה קנל ומוטי קנל. 

נתראה בנסיעה הבאה!

מאת : נמרוד חלימי

bottom of page